Opettele nostamaan oikein ja turvallisesti
Oletko kiinnostunut uudenlaisesta tavasta kehittää voimaa, kehonhallintaa ja liikkuvuutta? Painonnosto tarjoaa tehokkaan ja innostavan väylän liikkua vahvemmin ja varmemmin – se myös sopii kaikille, aiemmasta liikuntakokemuksesta riippumatta.
Alkeiskurssilla opit painonnoston perustekniikat turvallisesti vaihe vaiheelta. Alkeiskurssit sopivat niin aloittelijoille kuin kokeneemmille nostajille, jotka haluavat kerrata aiemmin oppimaansa!
Kenelle painonnosto sopii?
- Sinulle, joka haluat aloittaa uuden harrastuksen turvallisesti ja ohjatusti
- Jos haluat oppia painonnoston tekniikat vaihe vaiheelta
- Haluat kehittää voimaa, kehonhallintaa ja liikkuvuutta
Painonnoston alkeiskurssien sisältö
- Rinnalleveto ja työntö osaliikkein
- Tempauksen perusteet
- Liikkuvuusharjoitteet ja lämmittelyt
- Tukiliikkeet ja ohjelmointi
- Palautetta tekniikasta
Painonnostotunnit
Painonnostotunnit alkavat pyöriä CrossFit SLN viikko-ohjelmassa 7.10.2025 alkaen. Painonnostotunnit ovat viikkokalenterissa seuraavasti:
- tiistaisin kello 18-19
- torstaisin kello 18-19
- lauantaisin kello 12-13
- painonnostotunteja tullaan lisäämään viikkokalenteriin, jos kysyntää on.
Paikka painonnostotunnille varataan salin WODCONNECTIN kautta, kuten muutkin ohjatut tunnit. Painonnostotunnit ovat salin jäsenille, lue lisää salin jäsenyysvaihtoehdoista.

